Partner techniczny artneo.pl logo artneo.pl

Wygrana Młodzików gr I

5 kolejka I Ligi Wojewódzkiej D1 Młodzik Grupa 3

KKS Warmia Olsztyn – MKS Polonia Lidzbark Warmiński 1:0

20.09.2019 drużyna Młodzik 1 podejmowała u siebie drużynę Polonii Lidzbark Warmiński. Przeciwnicy podobnie jak my, ligę rozpoczęli dość niepewnie ulegając dotychczas w każdym rozegranym wcześniej meczu. Nie trzeba więc dodawać, że w tym meczu każdej z ekip zależało na wygraniu i zakończeniu passy meczów bez choćby punktu.
Od początku mecz był dość zacięty i co róż dochodziło do akcji podbramkowych. Nasi zawodnicy, zgodnie z tym nad czym pracujemy na treningach, co chwilę atakowali skrzydłami, to lewym to prawym. Po jednej z takich akcji po dośrodkowaniu, Krzysiek Ziemacki strąca piłkę głową do Dominika Gogolewskiego a ten przed sobą ma tylko bramkarza. Niestety, mimo dobrego strzału piłka pomknęła nad bramką. Drużyna Polonii również starała się atakować naszą bramkę, ale skrzydła opanowane były przez nas. Także większość ataków przeprowadzali środkiem gdzie nasi stoperzy na szczęście radzili sobie z tym bez zarzutu. Pierwsza połowa jednak 0:0.
W drugiej kontynuowaliśmy nadal niezła grę i ataki skrzydłami. W końcu po jednej z takich akcji świetnym zagraniem po linii popisał się Dominik Grabiński gdzie znalazł Krystiana Kryszk a ten świetnym w swoim stylu dośrodkowaniem znalazł Maćka który wchodząc w drugiej połowie na boisko znalazł kolanem drogę do bramki Polonii. 1:0 dla Warmii!!! Po chwili niesamowitym rajdem popisuje się Tymon Wojciechowski, który jak rasowy nowoczesny stoper miał zamiar wprowadzić piłkę rozpoczynając atak, minął jednego przeciwnika, drugiego, trzeciego. Potem stwierdził że nie ma chyba co podawać skoro tak dobrze idzie, więc minął jeszcze czwartego i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Tam niestety już koncepcji zabrakło i Tymek oddał strzał prosto w bramkarza. Mimo to – wielkie brawa! Czym bliżej do końca, ataki Polonii nasiliły się gdyż chcieli koniecznie wyrównać. Seria wolnych spod pola karnego, rożnych dla przeciwnika nic nie dała. Wygrywamy i upragnione 3 punkty zostają w Olsztynie.
Brawo KKS!!! Brawo chłopcy!
Trener Artur

Fot. Małgorzata Skutnik