Partner techniczny artneo.pl logo artneo.pl

Relacja z premiery filmu i dyskusji o problemach naszego klubu

WMZPN:

” KKS Warmia Olsztyn mimo wielu problemów od lat stara się przetrwać i jakoś funkcjonować. Tym razem klub znalazł się na ostrym „zakręcie”, a najbliższa zima zdecyduje o tym, czy Warmia będzie dalej istnieć.

Problemy Warmii od lat są dobrze znane w środowisku piłkarskim Olsztyna, naszego województwa i kraju. W związku z tym, że tym razem sytuacja jest „podbramkowa” postanowiliśmy wraz z Warmią pokazać problemy z którymi boryka się klub opinii publicznej, aby w wyniku szerszej debaty spróbować znaleźć rozwiązanie problemów Warmii i umożliwić jej dalsze funkcjonowanie. W tym celu stworzyliśmy film pokazujący obecną sytuację klubu.

Premiera filmu miała miejsce w piątek 22 listopada o godz. 12:00 na hali sportowej przy al. Sybiraków w Olsztynie i była połączona z otwartym spotkaniem olsztyńskiego środowiska piłkarskiego oraz rozmową na temat problemów klubu KKS Warmia Olsztyn. Na spotkanie zostali zaproszeni sympatycy KKS Warmia Olsztyn, przedstawiciele mediów, przedstawiciele Miasta Olsztyn, olsztyńskiego OSiR-u, samorządowcy, parlamentarzyści i wszyscy, którym los tego klubu leży na sercu.

Dyskusję rozpoczął Wojciech Linow, wieloletni Prezes KKS Warmia Olsztyn, który przedstawił rys historyczny uświadamiający, że problemy klubu zaczęły się po okresie transformacji i trwają do dzisiaj. Następnie Andrzej Klej opowiedział ile pracy Warmia wkłada w utrzymanie obiektów przy al. Sybiraków i że przy obecnym stanie infrastrukturalnym jest to ciężka praca. Film i wystąpienia obu panów stanowiły doskonałą podstawę do dyskusji o przyszłości, czyli znalezieniu rozwiązania problemu i umożliwienia Warmii dalszego funkcjonowania – o co apelował Marek Łukiewski, Prezes WMZPN.

W tym momencie głos zabrali przedstawiciele olsztyńskiego OSiR-u, niestety zaczęli od ataku na WMZPN i na Warmię. Dyskusja zamieniła się w kłótnię. Władze OSiR-u zagroziły, że w poniedziałek mogą wypowiedzieć klubowi umowę dzierżawy, a Związkowi podnieść blisko 5-krotnie wysokość czynszu za najem pomieszczeń, w którym mieści się biuro WMZPN.

Następnie w dość nerwowej atmosferze głos zabierali (lub przekrzykiwali się) przedstawiciele Warmii, jej sympatycy, przedstawiciele WMZPN oraz OSiR-u. W zimnej hali zrobiło się naprawdę gorąco…

Na szczęście na koniec OSiR zaprosił przedstawicieli Zarządu KKS Warmia Olsztyn do rozmów. Spotkanie odbędzie się w siedzibie OSiR’u w poniedziałek 25 listopada. Mamy nadzieję, że emocje opadną i uda się znaleźć rozwiązanie problemu.” 

 

 

Materiał TVP 3 Olsztyn https://bit.ly/37Rg7bk

Relacja i zdjęcia z premiery filmu portalu olsztyn.com.pl https://bit.ly/2srP4TF

Relacja i wypowiedzi z premiery filmu Radia Olsztyn https://bit.ly/2Rjijmj

Relacja i zdjęcia z premiery filmu portalu sport.egit.pl https://bit.ly/2L7Wty0

 

fot. sport.egit.pl